| puppetdoll a întrebat:

POJARELUL e acelasi lucru ca POJARUL? Intreb pentru ca la mine in liceu e epidemie de pojar, iar eu cand eram mica am avut pojarel. Pot sa iau pojar, chiar daca am mai avut pojarel? Mersi :*!

6 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Pojarul i se mai zice si Rujeola, iar Pojarelul i se zice Rubeola. Daca nu ai avut pana acum pojar="rujeola" poti sa o iei foarte repede.

| Убица a răspuns:

Să nu fie pojăruţ că altfel e şi mai grav!

| maddallynna a răspuns:

Nu este acelasi lucru poti sa iei!

| danutza123 a răspuns:

Poti sa iei pojar... Dar t esfatui sa te protejezi...

| puppetdoll explică (pentru danutza123):

Cum as putea sa ma protejez?

| danutza123 a răspuns:

Aceste boli pot fi usor tratate daca depistarea si tratarea lor se face la timp, dar pot deveni grave, pot avea efecte foarte serioase sau chiar ireversibile in cazul netratarii lor la timp. Deaceea este nevoie sa va protejati incit sa nu aveti contacte cu persoanele care deja sunt infectate. Nu trebuie sa beai din aceeasi sticla cu persoana infectata. Este nevoie sa ai totul personal pentru a te proteja