| MelanieMartinez a întrebat:

Deci sa va spun de prietena mea. Vara trecuta cand stateam cu ea tot o barfea pe mama mea, ca e o c***a cica ea a intrebat-o pe prietena mamei mele daca in ziua "x" s-au intalnit cele doua si prietena mamei mele a spus ca nu... ea repede a venit la mine cum ca maicamea nu s-a intalnit in ziua aceea cu prietena ei, ca unde a fost in seara aia. In primul rand ea nu are dreptul sa se bage in familia mea, cu atat mai mult in viata mamei, poate mama in ziua aceea nu a vrut sa se intalneasca nu prietena ei si a vrut sa stea singura. Pe langa ca o mai barfeste pe mama mea de fata cu mine, ma mai puna si sa jur ca nu o sa-i spun mamei mele. Cand vorbesc cu mama la telefon tot isi da ochii peste cap, culmea ca mama ii facea "toate" poftele ei, o duceam pe banii nostri la stand, mama mea ii dadea si ei bani de buzunar... deci era cumva a II-a mama a ei si ea nici un pic de multumire fata de ea. Credeti ca ar mai trebui sa fiu prietena cu ea? Sa-i spun mamei de tot ce a spus despre ea, chiar daca am jurat?

2 răspunsuri:
| Nudamnume a răspuns:

Raspund cu alta intrebare:te ai impusca pentru un strain care iti cere asta? si o mai numesti prietena? iti spun eu ca juramantul la prieteni nu poate fi comparat cu relatia dintre mama si copil..pana la urma nu prietena ta s a schinuit sa te creasca si sa te faca mare si sa te aduca in rand cu lumea...mai mult nu trebuie sa zic.un rapsuns poate fi luat ca o influenta.dar e alegerea ta daca vrei sa o ti pe aia aproape si pe mama ta sa o excluzi.succes

| MelanieMartinez explică:

*Scuze de greseli* big grin