| aimullah123 a întrebat:

Cabinetele de psihologie sunt deschise in pandemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,sunt deschise, pai lumea are nevoie si de psihiatri la fel de mult cum au nevoie si de alte tipuri de medici.

| 22anirolF a răspuns (pentru Simpatic):

Bine, dar el/ea a zis "psihologie"...

| Simpatic a răspuns (pentru 22anirolF):

Bine punctat, nu am fost atent! Si aici dau acelasi raspuns ca da cabinetele de psihologie sunt deschise! Oamenii trebuie sa faca bani si in pandemie!

| Simpatic a răspuns:

Daca ai probleme care te apasa cu adevarat din gama depresie, anxietate, atacuri de panica, TOC etc nu iti recomand nicidecum psihologul, care iti vorbeste frumos pleci impacat 1-2 ore si problemele revin pentru ca nu au plecat niciodata, nu ai facut decat sa dai cu vopsea peste rugina, pentru cine intelege metaforele.
Pe de alta parte daca ai o chestie intima cum ar fi cea ca te-ai indragostit de sefa ta sau orice altceva care necesita experienta unui specialist atunci da poti sa te adresezi psihologului sa iti ia vreo 150-200 de lei cat sta de vorba cu tine 40-50 minute sau mai putin.Dar la fel de bine suntem si noi psihologi ca si ei si noi nu percepem bani,asa ca ori ai o problema psihica ce necesita mersul la psihiatru, apropo scaderea serotoninei este si ea o afectiune psihica in stransa legatura cu depresia, ori daca nu e o problema de viata si de moarte si nu te simti rau ci doar te apasa ceva pe suflet vorbeste cu noi, sunt multi care avem scoala vietii si experienta mai multa decat multi psihologi. Omul doar la nastere este o tabula rasa, din moment ce da piept cu viata si cu dificultatile de zi cu zi, omul devine intelept sau capata experienta, intelepti devin cei cu mult IQ, si experimentati golanii de pe strada, rromii care au diverse metode de a face bani, puscariasii etc, de la fiecare golan in parte ai si lucruri bune de invatat sau lucruri pe care nu le stiai, numai vorbim de la un om intelept cate poti afla.

| RAY a răspuns:

Sunt,dar trebuie purtat masca si timpul e mai restrictiv

| CodrutElian1990 a răspuns:

Prin planificare.

| MaryMaria333 a răspuns:

Da, sunt dar se păstrează acea distanțare socială, evident că trebuie oricum și botnițele alea purtate pe mutră. Sauuu se mai poate prin telefon vorbi.