| Mirruna a întrebat:

Cam cat costa un tratament de albire al dintilor? A facut cineva? E complicat? merci :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeetTheMonster a răspuns:

Pt mine nu a costat mai mult decat un plic de bicarbonat de sodiu, spalate pe dinti cu bicarbonat, pune pe periuta de dinti putin bicarbonat si dai drumu

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Dupa ce am incercat si eu cu bicarbonat, au inceput sa ma doara dintii

Răspuns utilizator avertizat
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Hotin_7872 a răspuns:

A fac si mama si mi-a spus ca 100 de euro

| UrsuletsulTau a răspuns:

In zilele noastre, exista pe piata o multitudine de sisteme destinate albirii dintilor - printre ele se numara pastele de dinti speciale, gelurile, benzile sau agentii de albire obtinuti direct de la dentist.
Albirea dintilor este in principiu recomandata persoanelor care au dinti sanatosi - care nu au fost deci supusi multor tratamente - si gingii fara probleme. Hipersensibilitatea dentinara si dintii cu fluoroze sunt contraindicatii ale albirii dentare.
Ea nu este recomandata nici pacientilor cu explozii carioase. "Candidatii" ideali sunt cei care vor sa scape de petele galbene de pe dantura. Cu toate acestea, procedura nu este indicata tuturor. "Pe asta am luat`o de pe net... sper ca ti-am fost de folos":*

| Irina_4436 a răspuns:

Citește întâi asta www.topsanatate.ro. Dacă totul e în ordine ai informațiile aici http://www.justsmile.ro/......logice.php printre care ce știam și eu ...tratamentul de albire dentara cu opalescence 15% la 800 ron.(include chitul de albire și gutierele) Bineînțeles poți căuta mult mai multe oferte. Pornesc de la 300-400 ron si ajung si la mai mult de 1000 ron, in funcție de modalitatea aleasa. Nu este complicat si nici dureros. Numai bine!