| Dragos7899 a întrebat:

Cam câte zile trebuiesc dezinfectate lucrurile când ai scabie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fii fericit daca scapi complet in 2 saptamani!
Daca e stare avansata, poate dura chiar si 2 luni sau chiar mai mult, pana sa scapi complet.

| Couragebv a răspuns:

9 zile, le bagi in saci, si spray-ezi cu raid, schimbi lenjeria intima de 2 ori pe zi, si te dai cu scabex inainte de culcare. Dar nu da la farmacie fara reteta! Asta daca e doar la inceput, si nu e in stadiu avansat! Avut si scapat in 2 saptamani de ea. Am luat de la oi?