| Georgyana_1322 a întrebat:

Cam de vreo saptamana mi-au aparut niste bubite, am fost la medic si mi-a spus ca nu e sigur daca e intoxicatie alimentara, am luat clorocalcin, si alcool mentolat, dar tot nu mi-a trecut... asa ca medicul de familie m-a trimis la dermatolog, dar eu nu stiu ce sa fac,,,, ce credeti ca ar trebui sa iau sau sa fac in acest caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te duci la dermatolog. Orice eruptie care nu raspunde la tratament antialergic trebuie vazuta de specialist, nu tratata dupa ureche.

| alessia5158 a răspuns:

Doar sa mergi la dermatolog! --- ca specialist, este singurul care-ti poate rezolva problema. Numai bine!

| katy a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog si ar fi bine sa-ti faci si niste analize de sange ca sa vezi exact care e problema.alcool-ul mentolat ti l-a dat pentru mancarimi, iti da o senzatie de racorire