| andrei211 a întrebat:

Sal TPU,
Am si eu o intrebare....Astazi mi-au aparut pe maini si in zona abdomenului niste bubite rosii exact ca cele de la rubeola, am mai intrebat si alti prieteni si ei mi-au spus car putea fi o intoxicatie alimentara voi ce spuneti?
Apropo rubeola am avut cu o saptamana inainte sa imi apara aceste bubite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| the1answer a răspuns:

E posibil sa fie fie Rujeola, pentru ca seamana cu Rubeola. Nu putem exclude varianta de intoxicatie nu neaparat alimentara.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Du-te la un cabinet sau la doctorul de familie, o sa se uite la bubitele acelea si o sa-ti spune pe loc ce este, asa, noi nu putem spune ce aiwinking
Bafta!

| smile4mee18 a răspuns:

Intoxicatie alimentara...esti alergica la cv...mai bine du-te la doctor.big grin

| vasiliustefan98 a răspuns:

Buboasolaughing