| sopranaCadaverica a întrebat:

Cam trei zile pe saptamana am un program foarte incarcat si abia am timp sa mananc, ciugulesc foarte putin, o masa sau doua cu un interval mare intre ele, dar in care mananc destul de putin!
Si nu, nu pot sa imi fac timp in aceste trei zile, aproape m-am dezobisnuit sa mananc normal - trei mese.
Cum o sa ma afecteze asta in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Scopul nu e sa iti umpli burta ci sa iti iei toate substantele nutritive. De ex daca mananci intr-o zi mese consistente si formate numai din cartofi, paine, fainoase, nu ai rezolvat nimic. Esti mult mai castigat daca ciugulesti fructe sau legume ori o bucatica de carne. Ai nevoie de proteine, vitamine in primul rand. Un sfat ar fi sa iti iei mai multe tipuri de nuci si sa le ai la tine ca sunt foarte bune sa mananci o mana de nuci pe zi.
In rest, nu e deloc o tragedie, nu iti face griji, sunt doar 3 zile, important e sa nu faci foamea.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Vei mai slabi un pic, dar daca mananci 2 mese mai consistente ar trebui sa fie totul ok.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu contează numărul meselor, contează ca la sfarsitul zilei, organismul tau sa aiba toți macro si micronutrientii necesari.

Răspuns utilizator avertizat