| RazvanPop a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu daca am 1.76 si 69 de KG sunt normal? Sunt baiat, am 15 ani fac mult sport pe zi, merg la sala iar acum am varicela si fac acasa Cardio + abdomene, flotari ce mai fac eu suplimentar, mananc 3, 4 mese pe zi mananc in general carne de pasare, lapte, oua, branza, orez, mai este cand mai mananc de porc dar nu carne, nici macar carne slaba nu mananc mananc doar cateodata ficat de porc, am renuntat la carnea de porc de mult timp, m-am dezobisnuit de paine mananc gen 4 felii de paine pe saptamana poate chiar si mai putina. As vrea sa stiu daca sunt gras la informatiile date mai sus si daca e sanatos ceea ce mananc eu tinand cont ca fac si sport, aa si am uitat mananc si o inghetata, doua pe saptamana. As vrea sa stiu daca e sanatos ceea ce mananc eu tinand cont ca fac foarte mult sport, o sa ma ingras in felul asta? Mananc vreo 1300, 1400 de calorii pe zi nu mananc dulciuri sau chipsuri sau alte prostii si alea foarte rar. Multumesc anticipat, astept raspunsurile voastre! Eu am slabit 35 de KG inainte eram gras, am slabit mancand sanatos si facand foarte mult sport. Rezultatele se vad am patratele, pectorali am si muschi, astept parerile voastre! Inca odata multumesc anticipat, asta este un cont nou cealalta intrebare am pus-o de pe un cont vechi si nu ii mai stiu nici parola, eu sunt cel din avatar astept parerile voastre daca e sanatos cum mananc si ceea ce fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este bine :)

Ai greutate NORMALĂ, chiar aproape IDEALĂ - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| RazvanPop explică (pentru bursuc001):

Iti multumesc pentru atentia acordata!

| bursuc001 a răspuns (pentru RazvanPop):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă.

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

E foarte bine

| RazvanPop explică:

Am uitat sa precizez cand merg la sala fac cam 3 ore de sala intens trag de fiare, exercitii. Dar acum cum am varicela fac mult cardio in fiecare zi + abdomene, flotari etc.

| jmekerashu a răspuns (pentru RazvanPop):

Eu zic să mai postezi încă de 5 ori și sigur vei primi un răspuns

| RazvanPop explică (pentru jmekerashu):

Am precizat mai sus ca am postat cu scopul de a primii un raspuns dar am uitat parola si in plus nu am mai gasit nici linkul, imi cer scuze daca am gresit dar asta e. Si in plus am precizat tot mai sus ca era un cont mai vechisi voiam sa se actualizeze si poza recenta de la avatar, tot incerc sa sterg prima intrebare dar nu merge, tot zice ca vine mailul respectiv cu confirmarea respectiva dar degeaba.