| anonim_4396 a întrebat:

Cand ati fumat prima data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La banchetul de la sfarsitul clasei a- XII- a, prima si ultima tigara.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu am fumat, doar am vrut sa vad ce poate fi atat de placut pentru altii... cand eram mic... am tusit, nu mi-a placut, si i-am lasat pe ceilalalti sa-si scurteze zilele, si otraveasca sanatatea! Eu prefer fructele, bici, lectura si muzica!

auran
| auran a răspuns:

Am incercat in clasa zecea - nu mi-a placut
am mai incercat in anul I de facultate si tot nu am prins viciu

auran
| auran a răspuns:

Am incercat in clasa zecea - nu mi-a placut
am mai incercat in anul I de facultate si tot nu am prins viciu

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu am fumat niciodata si nici nu am de gand sa fac acest lucru.happy

| DenissaDeea a răspuns:

Eu nu fumez! Nu mi se par sanatoase pentru organism! dar cine fumeaza, deja este depedent de ele.

| alexa a răspuns:

Am incerkt pentru prima oara la 13 ani, dar nu am stiut si a luat chistoacelaughingbig grin
si nu mi. a reusit... oriqm ma bucur k nu mi. a palcut si ca nu am continuat pentru ca la cate boli apar.pffffffhappy

| inna a răspuns:

La 15 ani cred. Anturajul asta laughing. Da nu mi-a placut.

| alma a răspuns:

Buna, de ce trebuie sa fie "prima data " eu nu am fumat in viata mea si nici nu suport sa stau linga cineva care fumeaza. bay bay

| tukhey23 a răspuns:

Avem 8 ani, cand am tras primul fum.Am fost convins de niste prieteni sa o fachee hee

| anonim a răspuns:

In clasa a 9-a, insa acum nu mai fumez de mult.

| Mya a răspuns:

Am incercat o singura data in liceu si am fost ragusita 2 zilehee hee

| selef a răspuns:

Pe la 10 ani, ca altfel nu ma luau cu ei 'aia mari.

| prettyodd a răspuns:

Am 17 ani si nici pana acum nu am fumat! :d

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nici nu mai stiu thinking cred ca pe la 15 ani thinking

| Onutzu a răspuns:

Cam pe la 15 ani.

| realitate a răspuns:

E na eu de la 9 ani fumez si am facut si ca-ti va ani de sport! dar tigarea are si partile ei bune de ex te calmeaza sa poti sati stapinesti nervi

| Dozer a răspuns:

In vacanta de vara dintre clasa aVIIa si aVIIIa... si de atunci am mai fumat ocazional(la evenimente "mondene")... iar de vreo cateva luni fumez regulat, cam jumatate de pachet pe zi... Practic e o metoda de socializare si antiplictiseala... in pauze, sau la o cafea/bere cu prietenii mai merge si-o tigara...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, eram mic si ma ascundeam cu baietii si fetele sa fumam. Cind nu aveam bani de tigari, fumam tigari din matase de porumb. Pe la 11 ani m-am lasat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In liceu m-am apucat de fumat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data am fumat in clasa a IV-a...eram cu un baiat de varsta mea si cu 2 fete un pic mai mari decat noi care fumau...si de fapt ele ne-au convins sa incercam...acum am 17 ani si pe la 15 ani m-am lasat...

| Little Kid a răspuns:

La 17 ani...dar stiti ce? eu am 14laughingrolling on the floor
Glumesc...nu am fumat,normalbatting eyelasheswinking

| Little Kid a răspuns:

La 17 ani... dar stiti ce? eu am 14laughingrolling on the floor
Glumesc...nu am fumat, normalbatting eyelasheswinking

| Blu_7007 a răspuns:

In tineretzile mele laughing pe la 6-7 ani...am tras din tigara lu taicamiu...iti dai seama ca ma inecasem si taicamiu repede a venit al mine si m-a intrebat ce s-a intamplat... iar eu pe un ton "linistitor"...