| ChristianAthletikتايلور a întrebat:

LA ce varsta ati fumat prima data? Si inca ceva daca aveti o prietena si ea fumeaza ati fuma si voi sau ati parasi-o?

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Salut!
Pana acum nu am fumat niciodata. Si daca as avea o prietena, nici nu m-as apuca de fumat dar nici nu as parasi-o. As incerca sa o indrept, in niciun caz variantele tale.

12 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

N-am fumat niciodata si nici n-am de gand sa ma apuc... pur si simplu nu ma atrage happy Nu mi se pare ca mi-ar aduce vreun beneficiu cat de mic. Dimpotriva oh go on. o multime de efecte negative nu tocmai neglijabile.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Prima oară la 6 ani.
M-am apucat serios însă la 12 (acum am 20).
Prietena mea nu fumează dar nici nu mă părăseşte pe mine şi nici nu mă stresează să mă las eu.
Şi nu, nu m-aş lăsa pentru nimic în lume!

| Ana-Maria94 a răspuns:

La 11-12 ani, dar nu fumam ma prosteam, iar apoi la 14 ani am fumat ceva timp dar daca aveam de unde daca nu, nu-mi trebuia, eu acum nu mai fumez prietenele mele da, dar e treaba lor.

| Alisa a răspuns:

Nu am fumat niciodata. Si una dintre prietenele mele cele mai bune fumeaza. AM incercat sa o ajut sa se lase, dar nu vrea.
Iubitul meu fumeaza de 10 ani, si acum s-a lasat pentru mine, dar in niciun caz nu l-as parasi din cauza acestui lucru. happy

| Klara a răspuns:

La 11 ani, cu varu' meu laughing De-atunci am mai fumat, ocazional. Fumez cand am nervi, fumez cand sunt la un chef cu prietenii si fumez cand mi se face pofta. Dar nu sunt chiar dependenta, pot si sa ma abtin laughing

| Klara a răspuns:

@Ana
Exact. Si eu fumez doar cand imi da cineva. Cu faimosul citat: "Da, c*ae si mie o tigara! "

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
eu nu fumeztongue
nu crd ca mi'as parasi prietenul numai pentru ca fumeaza, trebuie sa il intelegi si sa il acceptii asa cum estetonguewinking, daca inserci sa il schimbi, el se poate schimba radical(din experienta iti zicwinking )si apoi nu o sa il mai recunostitongue, ai grijitongue:*

| gabryel a răspuns:

Pai eu m-am apucat de fumat la 13 ani si mie nu imi plac fetele care fumeaza nu stiu de ce dar mi-se par prea amare.

| roxyrocks a răspuns:

In primul rand eu nu fumez, dar am incercat sa fumez pe la 6 ani, cu prietena mea, din tigarile tatalui meu, dar nu imi placea gustul si am zis ca nu fumez niciodatahappy. in al doilea rand, daca as avea o pr care fumeaza, nu as fuma cu ea, dar nici nu as parasi.o.as incerca sa o conving prin toate posibilitatile ca fumatul dauneaza GRAV sanatatiibig grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

La vreo 12-13 ani, cred. Niciodata din banii mei, niciodata sa fug dupa tigari. Probabil am fumat sub 30 de tigari pana la varsta de 40 de ani pe care o am acum. Inclusiv alea vreo doua cu iarba (in jur de 2000-2001, deci s-au prescris faptele). Daca as avea o prietena care fumeaza cand ar incerca sa ma sarute as lua-o de cap si i-as baga p*&a in gura. Cind se lasa, mai discutam si de alt tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data la vreo 5 ani laughing, luam toate tigarile care le lasa mama in scrumiera si eram ceva de genu " uite, uite si eu fuiez ".

| denylovesnisa a răspuns:

1.sunt fata 2. nu cred ca. e bine sa fumezi adica eu cred ca trebuie sa fi obsedat sa ai in minte bagat de cel care nu trebuie pomenit sa fumezi si 3. nu inmteleg daca te intelegi cu respectiva fata de ce sa te gandesti la ce varsta sa o parasesti sincer e o intrebare cam nelogica! SINCER asta e parerea meabatting eyelashes