| anonim_4396 a întrebat:

Cand casc sau inghit aud niste pocnete in urechi.Ascult muzica la casti la maxim de ceva timp si s-ar putea sa fie din cauza asta. Voua vi se intampla la fel? Chiar mie frica, am doar 14 ani crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Intr-adevar ascultatul la căsti timp indelungat si la volum maxim, in timp duce la pierderea auzului, dar asta in timp nu dintrodată, cel m ai bine ar fi ca o perioada sa nu m ai dai volumul la maximum la căști, regleaza l pe minim, sigur pocnetelle acelea care le auzi sunt din cauza muzicii date tare in urechi, ai traumatizat urechile, este daca vrei ca si pantoful cu toc, el arata elegant in piciorul femeilor, dar purtat nonstop da dureri greu de vindecat, si după o zi de stat pe tocuri picioarele obosesc au nevoie de pauză de masaj, e acelasi lucru e si cu urechea, de la prea mult zgomot timpanul suferă, si are nevoie de pauză fara sa il stresezi cu zgomote, daca la talpă se poate intervenii cu masaj sau automasaj pentru a calma durerile date de pantofii cu toc, la urechi nu prea ai tu ce sa le faci ca acolo depinde de doctori, de multe alte remedii, ai grijă de tine si mergi la un consult orl de specialitate. De unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa asculti prin casti. castile au ceva magneti si iti distrug timpanele. am patit cam la fel. mai bine renunti la casti. si iti revi iar daca nu, du te la medicul de familie

| MistretulPufos a răspuns:

Nu stiu de pocnete dar incearca sa asculti mai rar la casti si cu volum mic, in legatura cu pocnetele du-te la doctor

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu stiu de la ce e dar nu e de la muzica.Si mie mi se intampla.Presupun ca puni presiune cu mxilarul pe urechi.De cand ai aceste simptome?

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Nu este exclus ca ai și răcit. Încearcă sa bagi vată cu spirt în ureche. Dacă nu merge du te la medicul de familie.