| LucianMihai12 a întrebat:

Cand casc sau inghit aud niste pocnete in urechi.Ascult muzica la casti la volum mediu de 12-24 de ceva timp si s-ar putea sa fie din cauza asta. Sunt și răcit, tușesc. M-am răcit ca am ieșit cu bicicleta pe frig și vânt. Voua vi se intampla la fel? Chiar mi-e frica sa nu am ceva. Am doar 18 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Curata urechile de ceara si daca esti bolnav, stai acasa, in pat!
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic orelist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi ceara în urechi. Cat de des te cureți în urechi? Și ma refer la apa speciala pentru urechi și nu la bețișoarele pentru urechi. "te-ai răcit" pentru ca ai ieșit cu bicicleta pe vânt și frig? Interesant pentru că și eu mai ies cu bicicleta când este frig. Însă echipat pentru sezon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo, eu de 6 ani cel puțin ascult muzica la căștile on ear de la Sony. Până și căștile pe care le folosesc la gaming sunt Sony, un Sony mai ieftin. Adevărat ca nu excesiv muzica dar când ascult dau tare pentru că îmi place sa simt bass-ul în urechi. Însă nu aud nimic în urechi cum zici tu.

| LucianMihai12 explică (pentru anonim_4396):

M-am curățat astăzi de ceară și tot asa sunt

| anonim_4396 a răspuns (pentru LucianMihai12):

Nu știu ce sa zic. Dacă nu trece de la sine ( și nu ai zis nici de când ai problema), poți merge la un medic.

| Iubesctpuvere a răspuns:

Ai hemoragie interior exterior iti recomand sa iti bagi un magnet in curulet si dupa cand te caci dispare nu o sa mai ai probleme iti zic din experienta mea