| Gabriel_Eduard_1980 a întrebat:

Salut,acum aproximativ 2 zile am inceput sa aud zgomote in ureche, un fel de bbiiiippppp, doar ca mai rau..Cred ca am tinnitus, insa tare imi e frica ca am tinnitis permanent.Cred ca este din cauza ca am ascultat muzica la casti si nu mi-am dat seama ca acestea sunt la maxim.
Aveti vreun sfat pentru mine?
O sa merg in curand la un doctor ortoped.

Ce as putea sa fac ca sa nu mai aud chestiile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu la ortoped trebuie sa mergi, ci la ORL.
Pana atunci nu mai asculta muzica la maxim sau chiar renunta la casti, si protejeaza-ti auzul, pentru ca odata pierdut sau distrus nu-l mai recuperezi.