| Here4u a întrebat:

Sunt racita. Cateodata, cand casc, mi se infunda cate o ureche. De ce? Este din cauza racelii, sau din alta cauza? Si, cand mi s-a infundat, prima data cand inghit ceva, ma inteapa asa in ureche. Apoi nu mai am nicio problema doar ca ramane infundata urechea timp de 3/4 ore.Va rog sa spuneti de ce, sau ce sa fac sa nu mai patesc asta!

6 răspunsuri:
| isis5001 a răspuns:

Da asa se intampla. Daca vrei sa se desfunde stai cu gura deschisa vreun minut sau chiar mai putin pana simti ca se desfunda. Se va regla presiunea din ureche astfel. Incearca si raspunde-mi daca asa este happy

| Here4u explică (pentru isis5001):

Ai avut dreptate! Multumesc!

| isis5001 a răspuns:

Cu placere!

| costel121 a răspuns:

Sau tinete de nas inchide gura si sufla tare pe nas fara sa deschizi gura sau sa nu te mai ti si asa se regleaza presiunea asa mi s-a intamplat odata si m-a invatat cineva

| lulucarmen a răspuns:

Din cauza raceli... Fate bine si iti trece laughing

| Serena01 a răspuns:

De la raceala e asta. Stai linistita ca nu este nimic, fiecare patim asa.