| anonim_4396 a întrebat:

Cand dau de frig, mi se invinetesc rau de tot mainele si apar pe degetele de la picioare niste umflaturi si zici ca degetul este cocosat. De ce se intampla asta si cum as putea sa previn? confused

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Asa patesc si altii. Si eu patesc la fel ca tine. La altii se manifesta altfel. Incearca sa nu iesi afara decat daca este ceva urgent. Ai probleme cu circulatia.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inseamna ca ai probleme cu circulatia, e bine sa mergi la medicul de familie.

| mariazet45 a răspuns:

Nu stai in frig, iar daca iesi puneti manusi, sosete groase, ai circulatia periferica proasta, poti cere parerea medicului de familie cand vei merge la un consult.

| Ea12345 a răspuns:

Cizme mai largi si 3 perechi de ciorapi pe sub! big grin

| User a răspuns:

Noh lasa ca nu mori. oh go on asa patesc si eu + ca mi se fac si puncte rosii si albe. si verzilaughing. Nu cred ca ai cum sa previi.

| daniDeeDee a răspuns:

Mie mi se invinetesc buzele sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slaba circulatie a singelui si eu patesc asa si beau cite un pahar de vin rosu pe zi, bineinteles cind sint libera de la serviciu