| SpeșălGirl a întrebat:

Cand eram foarte micuta am avut astm bronsic.A durat vreo 2-3 ani dar m-am vindecat complet si acum sunt bine.Am aproape 16 ani si pot sa alerg, sa fac ce vreau.De o saptamana fumez.Intrebarea mea estebig grinaca fumez pentru o perioada scurta de timp astmul se poate intoarce? Chiar daca se vindecase complet? Funda, si fara raspunsuri rautacioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu siguranta, se poate intoarce. Riscul depaseste 50% si incepe dupa primele 2-3 zile de fumat. Din pacate, daca se intoarce, nu se va mai vindeca niciodata

| untu a răspuns:

Ai face bine sa renunti la fumat, pentru ca este posibil sa aveti sanse mari sa aveti o recidiva grava! Astmul bronsic este o boala ereditara care afecteaza bronhiile din plamani si nu se poate vindeca! Va trebui sa tineti sub control cu tratament medicamentos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Risti prea mult, mai bine nu ai fuma deloc mai ales ca esti c-am mica

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce nevinovata suni:,, Intrebarea mea este bine daca fumez pentru o perioada scurta de timp,, Si peste un an vi aici:,, Voua ce tigari va plac cel mai mult,,.