| BOOBZen a întrebat:

Cand faci spport te inalti? Eu asa am auzit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Da spre ex. baschet.

| măcheamăăăî a răspuns:

Da,doar cu anumite exercitii.Succes!batting eyelashes

| HoneyBooBoo a răspuns:

Da, este adevarat. Doar ca depinde de sportul pe care il practici, de exemplu handbalul, inotul, bascket-ul te inalta cel mai mult fata de celelalte sporturi. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| Quiescent a răspuns:

Depinde, la baschet și la voley te înalți într-adevăr.

| YLLL a răspuns:

Da,dar nu toate:
Inotul
Fara doar si poate, inotul ajuta la o dezvoltarea armonioasa a corpului. In plus, acesta este cunoscut ca unul dintre cele mai eficiente exercitii de stretching pentru coloana vertebrala si pentru intreaga musculatura. Ba mai mult, unii oameni il considera drept cel mai bun exercitiu de intindere din perspectiva cresterii in inaltime.
Sfat: inainte si dupa sedinta de inot, trebuie sa consumi cantitati suficiente de proteine si carbohidrati. Rezultatele se vor situa undeva intre 1 si 2 centimetri.

Baschetul

Daca vrei sa cresti ceva mai mult in inaltime, intre 6 si 10 centimetri, trebuie sa intri in sala de sport si sa te pui pe treaba. Sariturile in inaltime declanseaza o reactie naturala de intindere a oaselor, care devin mai puternice si se pot lungi cu cativa centimentri. Mai mult, daca nu ai mai facut exercitii sport pana acum, cresterea in inaltime va fi cu adevarat mare.

Sfat: daca nu esti pasionata de baschet, poti opta pentru handbal sau volei. Sunt foarte asemenatoare baschetului in ceea ce priveste capacitatea de alungire a oaselor.

Aceste 2 sporturi chiar dau rezultate big grin

| Frankenstein a răspuns:

Depinde ce sport. Si daca nu te inalti, iti face bine sportul la corp si la sanatatebig grin.

| KimK a răspuns:

Da. Mai ales la volei si la baschet.

| LoliTa_7237 a răspuns:

Pei basketul te inalta.a si inotulwinking

| CuppiDoon a răspuns:

Spotrulite care te ajuta la cresterea in inaltime sunt:
-voley
-handball
-inotul

Dar se poate ca tatal tau si mama ta sa fie scunzi si tu sa-i mostenesti.happy Cred ca te-am ajutat.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Te micsorezithinking

| slayer666 a răspuns:

Daca faci Volei sau Bascket bineteles ca te inalti.
Dar trebuie sa faci antrenamente serioase, macar 3 sesiuni de antrenamente pe saptamana big grin

| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de sport. Incearca baschet, hanbal sau inot! Cel mai bine merge cu baschetul bine inteles!

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Normal. Eu fac baschet si am luat ceva...

| Gufiii a răspuns:

Te inalyi daca joci basket sau diferite sporturi nu daca faci sport sa alergi

| dolcEE a răspuns:

Nu neaparat ...depinde si ce sport faci, daca faci basket te mai inalti

| CuteGirl_6250 a răspuns:

Da, e adevarat.Atunci cand faci sport te poti inalta.Eu fac volei si acum doua luni aveam 1.50 si acum am 1.55 deci m.am inaltat 5cm.[Dar asta nu inseamna ca numai de la sport si pentru ca am mai crescut]. Insa depinde foarte mult si de sport.Adica daca faci volei. basket, innot te inalti dar stiu si eu daca faci hanbal sau fotbal nu prea te inalti.

O zi buna! Funda te rog.am nevoie:X

| SosetutaColorata a răspuns:

Booona! Daaap.:*:* dar depinde daca te tii de sport te si inalti, si slabesti, iti mentii sanatateaaa... Sper ca te-am ajutat.pup:*:*:*

| seby121 a răspuns:

Da te dezvolti!

| Didy14 a răspuns:

Acest lucru e adevarat si in afara de asta te ajuta sa slabesti si sa devii mai puternica

| Mario32 a răspuns:

In orice caz te inalti de la inot, insa poate imi spuneti si mie careva unde mai poti sa practici acest minunat sport in Rromanica!?