| RichardHammondN1Fan a întrebat:

Cum faci sa te inalti mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| continutfragil a răspuns:

Poti sa te plimbi cu rolele...crede-ma la mine a mers.big grin.si in plus este si distractiv

8 răspunsuri:
| micutadhampir a răspuns:

Basket

| deimada a răspuns (pentru micutadhampir):

Buna...am 1 si 40cm (11 ani) sunt cea mai mica din clasa...nu stiti cum as putea sa ma inalt mai rapid (dar fara un sport anume caci momentan nu pot) tata, mama, si sora sunt inalti dar eu sunt mica va rog sa ma ajutati sa ma sfatuiti cum as putea sa cresc mai rapit!? va rogg! happy

| AlinPlaya a răspuns:

Salut. Treaba cu bara si statul atarnat nu te ajuta foarte mult. Intr-adevar baschetul te ajuta cel mai mult. Eu sunt antrenor de baschet, te astept la antrenamente daca doresti si esti din Bucuresti big grin

| gabriela2201 a răspuns (pentru AlinPlaya):

Buna! am vazut ca esti antrenor de baschet; vreau si eu sa invat mai bine sa joc, am facut baschet in liceu dar fara antrenor; crezi ca as putea primi si eu niste sfaturi? Sunt Gabriela, am 22 ani si sunt din Bucuresti. Multumesc!

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nu te freci cu viata de noapte de la 14 la 17 ani si faci basket cu alin

| sudsuinededouaori a răspuns:

Apuca-te de basket.

| Alex_Alexutzu_1993_sskR a răspuns:

Pai eu am 1.30 si am 12 ani.Eu trebuie urgent sa cresc

| Melissa20 a răspuns:

Buna. Varianta cea mai buna este practicarea sporturilor. Baschetul este cel mai eficient pentru baieti. Iar daca respectivul este mai lenes se poate duce la sala sau chiar in propria curte(in cazul in care stai la casa) poti lega o bara solida si stai catarat cat timp poti. Astfel te lungesti si ajuti oasele sa se intinde pentru a creste in inaltime.