| john_1578 a întrebat:

Când îmi palpez uşor zona de pe fesă unde se fac injecţiile (am făcut destule) simt anumite striaţiuni ca nişte noduli mici de tot. Deasemenea pielea din acea zona mi se pare mai aspra decât cea de pe restul corpului. În urmă cu câţiva ani când am fost internat, o asistentă m-a întrebat dacă am mai făcut injecţi ca a nimerit cu acul fix într-un nod de la o injecţie mai veche. La voi cum este? Se simt acele noduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Se simt si inca foarte bine, dar ai grija daca mai faci injectii avertizeaza asistenta ca ai noduli, sa nu ti mai nimereasca, ca altfel se maresc si chiar dor.

3 răspunsuri:
| john_1578 explică:

Am avut si noduli dar nu se simt ca aceia ci mai degraba ca niste punctulete, gaurele, cicatrici interne sau urme de la injectii (nu stiu cum sa le numesc). Se gasesc pe portiune foarte mare, pe tot cadranul superoextern al coapsei. Ceea ce ma ingrijoreaza este ca se gasesc pana mai sus unde nu se fac injectii.

| foxi a răspuns:

Se simt si la noi, dar in timp dispar! nu trebuie sa te sperii!

| crazypuff_9442 a răspuns:

Acei noduli s-au format din cauza ca ai incordat muschiul atunci cand ti-a facut injectia, dar nu te ingrijora, vor disparea in timp