| Anominul2003 a întrebat:

Cand iti vine menstruatia? Cand ti se măresc sânii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Bună.
Ciclul menstrual apare între vârsta de 12 ani și 14 ani. Sunt și cazuri care vine un pic mai devreme sau mai târziu (11 ani sau 15 ani).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Menstruatia vine cand e pregatit organismul in perioada adolescentei. Tot in perioada aia incep si sanii sa creasca

| danutzu96 a răspuns:

Nu are varsta exacta. Cel tarziu 16 ani.

| Anominul2003 explică:

Pai am 12 ani si 4 luni si tot nimic.