| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma aplec sau fac vreun efort ma doare foarte rau spatele in partea de jos. Stiti din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Stiu cum e, la mine problema e ca am si scolioza si am si o problema cu rinichii, iti recomand sa te duci la doctor, pentru. ca e foarte naspa, si mai ales ca, cu problemele cu rinichii nu e de glumit, si la fel si cu scolioza.

| AnnaRawrrr a răspuns:

E de la coloană. Te-ai lovit de curând sau ai cărat greutați? Încearcă să vezi un doctor.

| MissDyDee a răspuns:

Poate sa fie ori de la coloana ori de la rinichi..eu zic fa-ti intai o ecografie vezi ce zice doctora de acolo si daca la rinichi nu ai nimic incearca sa te duci la un ortoped... daca totusi vrei sa incerci ceva acasa iti recomand solutia Ketospray este foarte buna pentru astfel de dureri si eu o folosesc si tatal meu care are probleme cu spatele. sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Funions a răspuns:

Poate ai stat cu spatele gol si ai racit la rinichi.Pe mine cand ma doare spatele in partea de jos asta e cauza, daca urinezi si mai des aceasta este cel mai probabil cauza durerii.Insanatosire grabnica!

| lavinia_2304 a răspuns:

Poate fi un inceput de scolioza, daca te doare partea lombara, dar cel mai bine ar fi daca ai consulta un d
octor'winking

| andy6642 a răspuns:

Poate fi orice... mergi la medic.

| AnonimusEmmy a răspuns:

Probabil ai stat mult la birou sau ai carat mult...nu stiu ce sa zic