| anonim_4396 a întrebat:

De ieri ma doare partea de sus a buricului atunci cand fac efort, cand apas pe el sau ma aplec. Stie cineva care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic de la o clinica privata sa te consulte sau medicul tau de familie, daca e unul competent

| ASMA14 a răspuns:

Poate te-ai lovit fara sa iti dai seama

| GreyShaw a răspuns:

Constipație.

| Ramona_Andreea_1999 a răspuns:

Probabil te doare din cauza efortului facut, corpul tau nefiind obisnuit cu el tu ai dezvoltat o febra musculară care-ti va trece in 4-5 zile, depinde de tine. Un dus fierbinte ajuta si cat mai mult sport pentru dispariția durerii.

| Andreea0306 a răspuns:

Nu ma doare burta, ci anume buricul. Cand apas e ca un punct tare acolo si ma dreranjeaza destul de tare durerea simtita