| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma trezesc dimineata mereu gasesc zeci ce fire de par pe cearsaf, de pe... picioare! Evident ca scutur cearsaful, insa peste o noapte iar apar alte zeci.

E normal? Daca nu, ce masuri ar trebui sa iau?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normal dacă ai păr în continuare pe picioare (regenerare).
În situaţia în care apar zone cu lipsă de păr trebuie să te prezinţi la un medic dermatolog, poate fi vorba de o ciupercă de piele.
Sănătate.
Pa, pa.

| luciana200972 a răspuns:

Dc gasesti cauza vreau sa stiu si eu ca m-am saturat sa ma epilez mereu! du-te la doctor

| BruneTTe a răspuns:

Foooarte ciudat. Macar nu mai trebuie sa te epilezi.
laughing
Cine stie care o fi cauza. Du-te la un dermatolog si probabil vei primi un raspuns.

| Ruxiii a răspuns:

Epileaza'te!

| inginer a răspuns:

Cum sa se epileze baiatul... v-ati dus cu pluta...
Patesti asta mereu? Sau doar de la o vreme? Poate din cauza ca e vara si cald, iar corpul tau vrea sa scape de "blanita" care ii tine cald (cam cum naprlesc animalele pot naprali si picioarele tale). Plus ca daca porti pantaloni grosi / stramti toata ziua, pielea transpira si nu respira cum trebuie - deci radacinile de la firele de par mor. Eu zic sa mai astepti o luna - sa vezi daca nu te opresti din naparlit.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Ciudatlaughing nu stiu du-te la un doctorbig grin

| Pinguadi a răspuns:

S-ar putea sa fie pe sistem nervos este foarte posibil dar prezinta-te la doctor cel mai sigur succes!