| 1Mihai1 a întrebat:

Las laptopul peste noapte deschis, iar dimineata cand ma trezesc il gasesc inchis. De ce?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

In fctie de ce windows ai va trebui sa ajungi la SCREEN SAVER si apoi ai acolo jos undeva in stinga CHANGE POWER SETTINGS, intri acolo si in rest trebuie sa faci singur.Acolo se seteaza sa se inchida sau sa intre sau nu in ce moduri vrei tu.Bafta

| 1Mihai1 explică (pentru relian):

Am XP, deci cum ajung acolo?

| relian a răspuns (pentru 1Mihai1):

Sincer nu mai stiu pentru ca de f multa vreme nu mai folosesc XP.La SCREEN SAVER se ajunge cu clik mous dreapta pe ecran si alegi de acolo nu mai stiu exact advanced settings sau te duce direct nu mai stiu. Daca as avea in fata as putea sa zic dar asa sincer nu mai tin minte. Poate te ajuta altcindeva care are XP.Imi pare rau asta e.Dar ar trebuie sa cauti tu ca nu e mare chestie, si nu se intimpla nimic rau daca cauti prin calculator.Cauta si in program panel vezi daca e ceva pe acolo, cauta la fiecare chstie in parte, trebuie sa gaseti.Si mai poate sa mai fie si de la baterie vorba cuiva daca tu nu ai facaut cumva alte setari. Daca laptopul este asa cum il stiai inainte se [poate sa fie de la baterie pentru ca na umblat nimeni sa seteze nimic.Deci nu te astepta ca baeteria aia sa te tina o vesnicie.Dca vrei sa verifici daca se inchide lasa-l in priza adica conectat cu incarcatorul.Si daca tot se stinge atunci e setat sa se stinga dupa o vreme, iar daca sta ca si inainte atunci e bateria cam dusa si nu te mai tine asa mult.

8 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Fie ramane fara baterie, fie asa e seatat. Vezi ce setari ai! Succes!

| BiuL a răspuns:

Se supraincalzeste si se stinge singur. Ia-ti un cooler si rezolvi problema.

| BiuL a răspuns:

Pentru ca se supraincalzeste si se stinge singur. Ia-ti un cooller si rezolvi problema.

| 1Mihai1 explică (pentru BiuL):

Dar pana acum nu mi se stingea.

| relian a răspuns:

Pt ca asa este el setata sa se inchida dupa un anumit timp.Dar poti seta sa nu se mai inchida deloc.Intra la setari si acolo setezi ce vrei ceti place.Ai de toate pentru orice dorinta. Daca nu stii de unde revino si iti zic cum sa faci.

| xyz12309 a răspuns:

Ramane fara baterie daca nu e incarcat
se supraincalzeste
e setat sa se stinga singur
daca ai windows 7 dai click pe baterie>>more power options>>la Balanced dai pe change plan settings si setezi tot pe never>> save changes...