| existential a întrebat:

Imi e frica sa dorm la noapte.
Am niste crampe teribile la picioare, spre dimineata. Ma trezesc urland.
Uite de asta cad eu in depresie mereu sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia niste suplimente cu magneziu!

| Frank51 a răspuns:

Toată lumea are crampe teribile dimineața și nu cade în depresie, am avut acum 2 zile, am înjurat de sfinți, și după 30 de secunde eram ca nou.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Te-au ajutat sfinții.

| J0B0MAT a răspuns:

Bătrânețea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pentru crampele alea ai încercat niște magneziu? Fără complex de B-uri ca multe sunt comercializate așa. Doar magneziu simplu. Ajuta la crampele musculare.

| existential explică (pentru Nirvanaaa):

N-am incercat... n-am incredere in big farma

| Celcestietot a răspuns (pentru existential):

Dar ai incredere sa cumperi mancarea unor straini din magazin...

| Nirvanaaa a răspuns (pentru existential):

Atunci consuma niște banane, migdale, legume ca sa iei iei magneziul pe cale naturala.
Bea ceai de musetel înainte de somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și pe mine ma i-au câteodată, posibil sa ai o carenta de magneziu, dar poate fi și de la stat prea mult pe loc, sedentarism, lipsa de mișcare.
Fa putina mișcare la fiecare ora, măcar 5 minute, cred ca te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa pateam si eu, trebuie sa iesi din anturaje, locuri urate etc. Ca nu iti aduce nimic bun. Trebuie sa schimbi modul in care gandesti, locurile si activitatile. Daca tu iesi in fiecare zi cu prietenii, e clar ca o sa faci ori prostii ca sa reduci plictiseala, ori o sa stai degeaba. Dar sa te socializezi e altceva, si o sa ai vibe uri bune. Asta e diferenta si trebuie sa o aplici oriunde

| slayer09 a răspuns:

Esti agitata pe parcursul zilei? Frica, stres, iti fuge mintea cand colo, cand colo, si nu stii ce sa faci mai repede? Sa stii ca trebuie sa te linistesti, incepe prin relaxare si detaseaza-te de la tot si stai linistita cu tine si o cana de ceai si simte-te linistita cu tine insati. Si eu mai aveam crampe si la maini si la picioare si la coaste, toate astea din cauza stresului si a nelinistii mintale, care afecteaza tiroida si produce dezechilibre in corp.

| existential explică (pentru slayer09):

Sa stii ca da, sunt agitat de multe ori. Asta o fi. Acum ma tem sa nu am probleme si cu tiroida.

| sabin89 a răspuns (pentru slayer09):

Cum ai dedus că este o ea, şi nu un el? happy

| slayer09 a răspuns (pentru sabin89):

Nu stiu la ce m-am gandit cand am vazut existential, era tarziu si m-am debusolatlaughing

| 3824060673 a răspuns:

Fier, magneziu, proteine, glucoză și restul...luate din alimente naturale, dacă se poate produse de tine, 97% din produsele tuturor magazinelor de alimentare a turmei inclusiv farmaciile sunt fabricate ca să te îmbolnăvească. Și apă, 2-3 l pe zi, zero labă dacă ești bărbat, zero info fake pentru ceilalți crezând că vei avansa tu iar el/ea/ei stagnează și zero implicări în ceea ce nu te privește. Focusează'te doar pe ce te ajută să fii sănătos/sănătoasă