| SunShine_3102 a întrebat:

Cand radem eliminam energia negativa si prevenim aparitia cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vezi ca prea mult ras si esti bun de camasa de forta. Macar nu fuma din alea (foste ) legale, sunt si mai nasoale si vezi ca oricum rasul ala nu e rasul tau. Nici o sansa sa se vindece cancerul cu terapia prin gadilat.

| swet girl 22 a răspuns:

Poate elimi energia negativa dar de cosuri nu scapi razand... da nah daca u asa crezi ce mai stai? punete pe rassss

| Unique_8782 a răspuns:

In general starea de spirit buna happy inlatura 'shestiile' negative tongue
Si am citit undeva ca majoritatea bolilor sunt cauzate de starea psihica tongue

| We will meet one day, but not today... a răspuns:

Nu are legatura una cu alta. Draga, dar tu de ce tot redactezi mesajele? thinking

| Ea.e. a răspuns:

Nu prea cred...
am o prietena care rade tot timpul, e prietena cu toti si e fericita mereu si tot are multe cosuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si intr-un caz si in celalt rasul nu ajuta, n-am auzit pe nimeni ca razand scapi de cosuri, asa am scapa de tot ce ne incomodeaza, as rade toata ziua. Exista totusi un sambure de adevar dar putin in orice boala este buna gandirea pozitiva, acolo sus se petrece ceva, se modifica impulsurile catre motivul boala, psihicul nu recunoaste boala dar nu intotdeauna si corpul. Exista cazuri izolate cand gandirea pozitiva a modificat structura zonei afectate, exista, dar sunt 1 la 1 milion exemple.