| middle654 a întrebat:

Cand se ia cineva de mine sau cand ma critica cineva incep sa tremur(in special imi tremura mainile)ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Consulta urgent un psiholog.

| Syela a răspuns:

In general persoanele care se manifesta asa au parinti care se poarta urat cu ei, sau parinti care traiesc in scandaluri si automat suporta copilul si ramane cu traume. Eu zic ca e bine sa mergi la un psiholog sau psihiatru sa te ajute, desii nu cred ca te poti vindeca complet. Cunosc pe cineva in aceiasi situatie si cand are o perioada mai aiurea din punct de vedere psihic incepe sa tremure din orice, dar macar nu se mai intampla tot timpul cum patea inainte.

| daddy44 a răspuns:

Acesta e un simptom ca ai nervii slabiti, anxietate, nu trebuie sa te sperii, doar sa consulti un psiholog si daca e nevoie psihiatru