| Catalinlupu23 a întrebat:

Cand transpir mult, inseamna ca am arderile rapide?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Prin transpiratie nu slabesti, e un mit chestia asta, prin transpiratie elimini toxine si apa, iar in cazul tau cred ca transpiratia excesiva se datoreaza alimentatiei si stilului de viata a copiilor din zilele noastre...

| Catalinlupu23 explică (pentru HadesSs):

Nu mananc asa de tare, numai cand imi este foame

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.
Citește pe Google despre transpirația excesivă.

| Donsavas a răspuns:

Dacă transpir mult poti avea un metabolism mai rapid sau mai lent.

| RobertMoon a răspuns:

Dacă mănânci ca un porc și nu te îngrași înseamnă că ai arderile rapide, transpirația nu are legătură cu asta, gen unele persoane cu arderile rapide transpira din abundență, iar asta nu e influențată de metabolism

| Demidol a răspuns:

Nu, nu are nici o legatura.
Arderi rapide, cand mananci mult si nu te ingrasi.
Transpiratie abundenta, ori esti prea gras, ori ai diabet, ori ai probleme cu glanda tiroida, ori... Sunt multe cauze. Mergi la medic, desi nu va fi usor de depistat.

| Catalinlupu23 explică (pentru Demidol):

Cand mananc mult intr-o zi mi se umfla burta si a doua zi se dezumfla burta, asta inseamna ca am arderi rapide?

| Demidol a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu. Asta inseamna ca ai probleme cu digestia, te balonezi, etc. Trebuie sa mergi la un medic internist. Cu trimitere de la medicul de familie.