| KaanNoah a întrebat:

Cand vorbesc cu o fata, transpir instant in palme. Nu conteaza ca vorbesc cu ea fata in fata sau online, ca eu transpir si dupa ce termin de vorbit, încet încet nu mai transpir. Ce naibaaaa? Câteodată am emotii dar nu mereu. Imi e teama de momentul în care o sa ma tin de mana cu o fata si o sa transpir. Dar încă am o speranță ca nu o sa se întâmple problemă asta. Poate sunt pe aici oameni care vor rade, dar gândiți-va ca probleme de genul iti pot distruge viata. Nu ma refer neapărat la mine..sunt probleme mult mai grave. E cineva care stie cum as putea sa rezolv? Sa imi induc in minte chestia asta, ca nu ma aflu in pericol si nu ar trebui să am emotii deoarece e ceva normal sa vorbesc cu o colega de clasa spre exemplu? Sau poate un video, cu scop terapeutic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Cred ca esti foarte anxios. Mergi la un medic specialist. O sa iti recomande o pudra sau un tratament pentru problema ta.
Si daa, gandeste-te ca e un om exact ca tine si ca nu ai de ce sa te simti intimidat.

https://www.mycarpe.com/treatment-for-sweaty-hands.html

https://m.timesofindia.com/......839330.cms

5 răspunsuri:
| anonima188888 a răspuns:

Ești foarte emotiv. Nu o văd neaparat o problema prea mare. Du-te la un psiholog, el te va ajuta sa îți reglezi emoțiile! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi cu fete.

| anonymus4106 a răspuns:

Dacă nu rezolvi problema, ai putea să te adaptezi ei. Poți spune: "când stau pe lângă fete frumoase, îmi transpiră palmele"

| christine99 a răspuns:

E bine sa nu acorzi prea multa importanta, daca vei tine o fata de mana oricum iti va transpira de la caldura.