| допинг a întrebat:

Ok deci am si eu o problema de cativa ani si ma cam deranjeaza. Deci transpir in palme si la picioare excesiv, nu stiu din ce cauza dar de vreo 3 ani tranpsir efectiv de imi curge apa de pe maini si din picioare,cateodata nu transpir deloc dar asta se intampla destul de rar,chiar si acasa in pat seara cand incerc sa dorm transpir la fel de excesiv sau la liceu sau in oras sau oriunde. Am mai auzit ca am emotii si chestii de genul dar ce emotii sa am cand stau in pat noaptea si incerc sa adorm si sa transpir in acel hal? Am incercat sa iau calciu/magneziu/zinc si tot nu ma prea ajutat. Nu stiu ce sa mai fac chiar as vrea sa aflu o rezolvare, am fost si la medicul de familie si mi-a dat calciu/magneziu etc. Daca stiti un remediu sau ceva va rog sa imi spuneti. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dereglari hormonale majore.
Mergi la medicul endocrinolog sa-ti dea nsite analize mai amanuntite, ca sa vada care-i natura acestor dereglari.

| допинг explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa specific, sunt baiat

| Violleta2022 a răspuns (pentru допинг):

Si la baieti se intampla aceste dereglari hormonale!
Mergi la endocrinologie pentru investigatii!