| adu_1447 a întrebat:

Care credeti ca e cauza unor scurgeri vaginale maronii, inainte de menstruatie? confused

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Acelea se numesc metroragii.Sunt dereglari menstruale. Duci o viata sexuala sanatoasa? Mergi la un ginecolog.O sa iti recomande niste anticonceptionale.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliminare fractionata de endometru si se datoreaza unui dezechilibru hormonal. Daca se repeta, impune consult ginecologic si, eventual, endocrinologic.

| adu_1447 explică:

Din ce cauza apare acest dezechilbru? nu am fost pana acum la ginecolog... am o viata sexuala sanatoasa in sensul ca intretin relatii destul de regulat doar cu prietenul meu.