| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

Care credeti ca e cea mai eficienta metoda de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca dv aveti varsta la care sa se puna problema slabitului, sunteti in crestere si organismul depoziteaza resurse de crestere, atentie la regimurile de slabit, in romania pe langa decese in urma anemiilor mai sunt si dezechilibre hormonale si psihice pe viata, urmare a regimurilor de slabit.

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Evita alimentatia dupa ora 18 si fa foarte multe exercitii fizice.

| just4fun_8801 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda de a slabi e un antrenor personal care stie ce face happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai mananci dupa ora 18. fa 1000 de pasi inainte de culcare. sport, fructe, si redu consumul de paine, dulciuri si preparate din carne euri, conservanti.

mira
| mira a răspuns:

Regimul disociat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sportul.Simplu si intotdeuna eficient.Si pe langa asta, pe langa faptul ca slabesti mai ai si parte de sanatate.

| Silvia a răspuns:

Sportul combinat cu o dieta echilibrata.winking happy

| eek a răspuns:

Foameahee hee

| cristinadaniela33 a răspuns:

Sa slabesti e usor (cu foame sau diete citite in revistele "glossy", mai mult sau mai putin eficiente) dar asta nu te va ajuta decat pe o perioada scurta de timp. Cand nu mai rezisti doar cu mere si frunze de salata si dai naibii cura de slabire, vei ajunge la aceeasi greutate de unde ai plecat ( asta in cel mai fericit caz, poti sa te trezesti si cu 2-3 kg in plus) Solutia de mijloc e echilibrul! Si in alimentatie si in sport. Nici 4 ore de sport/ zi nu sunt ok, dupa ce te lasi vei avea acelasi rezultat. Nu trebuie sa tii regim, doar sa respecti cele 3 mese pe zi plus 1-2 gustari si pentru astea incearca sa faci alegeri cat mai sanatoase. Mananca mult peste, pui, oua, branzeturi slabe (cas, urda, branza de vaci dietetica/semigrasa) iaurturi, legume cat mai multe, cereale ( ovaz, secara.) fructe (atentie la zahar, incearca sa nu depasesti 3 portii/ zi si nu seara) si seminte, alune, migdale, nuci-au grasimi bune si sunt necesare organismului, cu conditia sa fie crude (nu prajite si sarate) Necesarul caloric/zi depinde de varsta ta. Nu uita de hidratare-apa, aprox. 2l/zi, si sport (de preferat sub indrumarea unui antrenor).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc!

| shobby a răspuns:

Pai cred ca sportul si un regim bine pus la punct