| Specer2012 a întrebat:

Care crema este mai buna pentru tratarea hemoroizilor?
Hemorzon sau Hemorsal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deusfarm a răspuns:

Aceste probleme pot fi ocazionale sau nu; daca sunt ocazionale - hemorzon este foarte bun, hemorsal nu se mai fabrica; este importanta dieta ( multe fructe si produse cu continut ridicat de fibre ) si igiena locala; exista multe unguente eficiente - incearca unguentul cu muguri de plop

3 răspunsuri:
| DoamnaGărgă a răspuns:

laughing, la intrebarea asta, unii o sa raspunda ceva. altii altceva laughing! deci ...nu stiu... parerea mea : Hermorzon

| Anca0402 a răspuns:

Hemoroizii sunt o problema destul de serioasa. Ar trebui sa consulti un medic proctolog pentru un tratament adecvat. Sanatate!

| dalis a răspuns:

Http://www.farmaciastejara.ro/......-5011.html

HAEMORRHOID - stiu pe cineva care foloseste si are rezultate; e foarte bun si nu e prea scump; e pana-n 30 lei, dar depinde si de la ce farmacie il iei.

Concomitent, e indicat sa tii si un regim alimentar corespunzator.

Multa sanatate.