| ankyann a întrebat:

Ceiul de frunze de nuc este bun pentru tratarea hemoroizilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dalea a răspuns:

Eu am scapat de hemoroizi urmand un tratament cu supozitoare de propolis si pulberi de plante gasit in ziarul Formula As.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu, nu am auzit daca ceaiul de nuc este bun pentru hemoroizi, dar cu siguranta e bun sa vopsesti cu el!
Se foloseste si pentru vopsit ouale de pasti, la culoare de maro inchis!
Poate ti-a recomandat "tratamentul" vreun prieten, din gluma. big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Gasesti la farmacii "Hemorsal", unguent.
Ieftin si f eficace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bun hemorzon sau proctoglyvenol.

| andexcelent a răspuns:

Daca ai o astfel de problema iti sugerez sa consulti doctorul. Ceaiul de frunze de nuc este cunoscut totusi pentru efectele benefice care le are contra hemoroizilor. Dar NU este un tratament. Du-te la doctor!