| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre supa si ciorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Supa e cea transparenta cum s-ar zice cea de taietei, iar ciorbele sunt mai consistente pot fi cu smantana, faina, cu leustean, acrisoare daca sunt gatite cu bors sunt mai multe feluri de ciorbe si trebuie sa contina smantana, faina, sau bors altfel sunt la categoria supa cum e cea de taietei, de rosii, ciorba e mai consistenta supa mai usoara dar amandoua pot fi sanatoase daca nu prajesti ingredientele ci doar le fierbi pentru ca amandoua contin carne, zarzavaturi verdeata :partunjel, telina leustean, marar doar ca la ciorba pot fi mai multe feluri decat la supa. pofta buna!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ciorba e acra, supa nu.

| SweetCandy a răspuns:

Sup e dulce...ciorba e acra...laughing

| julliano a răspuns:

Supa e cu multe paste fainoase, ciorba cu multe legume. Prima e mai usoara la stomac, a doua mai grea, fiind mai consistenta. Supa nu se acreste cu smantana, bors, pe cand ciorba da.

| LCD a răspuns:

Ciorba e cu multe legume. eventual si carne...
supa... taitzeihee hee morcovi poate.si cam atat.na si carne de pui happy de obicei happy

| Sara2 a răspuns:

Supa e dulce iarciorba e acra

Răspuns utilizator avertizat
| pisika a răspuns:

Ciorba e acra, supa nu.
amandoua pot contine multe legume, carne, si alte ingrediente...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Supa e dulce, ciorba e acra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As putea spune ca sunteti praf.SUPA NU ARE BORS, iar Ciorba e acritaaaa...cu orice acreste, in special cu borssss.Nu au treaba legumele...

| alinaandrei a răspuns:

Supa e o zeama din care au fost scoase legumele, ciorba are majoritatea ingredintelor in ea.

| crystyna1992 a răspuns:

Supa este: o fiertura din carne, uneori de legume si carne, uneori continand si taietei, fel de mancare lichida obtinuta prin fierberea carnii si a legumelor, uneori cu adaos de paste fainoase.

Ciorba este: fel de macare ce consta intr-o zeama acrita preparata cu legume, adesea si cu carne, fel de mancare preparata din legume si carne, acrita cu bors.

| byank a răspuns:

Supa de fapt nu contine nimic in afara de taietei... carnea se fierbe si se scoatewinking iar ciorba are toate legumele tocate inauntru... carne si verdeata

| angela_4910 a răspuns:

Supa e facuta numai din zeama a ce fierbi acolo, pe cand ciorba mai are si niste legume si neaparat bors! Supa cu bors nu exista. happy

| ALYNHoliavo a răspuns:

E diferenta de ingrediente.