| fugi5555 a întrebat:

Care e diferența între Xanax (alprazolam) bronozepam și valium ( diazepam )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Bromazepam,alprazolam si diazepam sunt benzodiazepine, niste psihotrope care provoacă dependenta fizica si psihică. În princiu, Nu e nicio diferență între ele. Toate acționează la fel in creier.

| christine99 a răspuns:

Xanax e pentru atacurile de panica, se mai dă și pentru insomnii, valium e pentru anxietate mai puțin intensă, valium se poate folosi și la alte probleme de sănătate cum ar fi crampe musculare sau simptome de sevraj la cei dependenți de alcool. De bronozepam nu am auzit.