| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iei Alprazolam(xanax) cand ai sub 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu se intampla nimic.e un medicament(efect tranchilizant) care se foloseste in tratamentul de scurta durata al depresiei, insomniei..luat in cantitati mari sau pe parcursul a mai multe luni insa poate crea dependenta.

| Donsavas a răspuns:

Nimic doar ca provoacă stari de sevraj la orice varsta dacă abuzezi de el apoi renunți.

| alex15ccc a răspuns:

O sa fii relaxat sau in coma, depinde de doza rolling on the floor

| Felissa13Eden a răspuns:

Am avut tratament cu xanax(jumatate de xanax pe zi) la 15-16 ani si tot ce faceam era sa dorm.Simtea inima cumva mai relaxata si dormeam non stop.
Am inteles ca nu se mai foloseste atat de mult xanax, pentru ca provoaca dependenta, dar exista anti-depresive mai bune. Daca mergi la un psihiatru, o sa iti prescrie ceva ce nu da dependenta.