| DownHill a întrebat:

Care energizant este cel mai tare din lume si energizantele monster sunt bune pentru copii de 12-14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MoNsTeR a răspuns:

Care este "cel mai tare"habar n-am.in al 2-lea rand tu vezi ce scrii?! Nu conteaza ce tip sunt monster hell red bull sau nu stiu de care, ele nu sunt bune pentru sanatatea niciunui om dapai pentru un copil de 12-14 ani.Cola nu-ti ajunge?! Nu ma intelege gresit,nu sunt si nici nu fac pe lupul moralist, nu zic sa bei numai apa plata si sucuri naturale, dar macar limiteaza-te frate la cola fanta sprite sau alte prostii din astea. Daca de acum incepi cu ele la 20-30 de ani ce draq faci?! iti dai ficatu sau ce faci? Uite un exemplu, eram intr-o excursie cu scoala, eu eram clasa a 5-a iar un alt coleg din scoala era a6-a/7-a nu stiu oricum se incadra in 12-14 ani,iar intr-o seara a bagat in el la energizante alcool si alte prostii,in seara aia s-a simtit super, mare jmecher, cine mai era ca el?! Iar a2-a zi dimineata noi mancam eram binedispusi n-aveam nicio treaba dar el.era afara isi "dadea ficatii" pe gura, nu putea nici manca si iti dai seama ca si-a f***t toata ziua. pentru ce?!

5 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Ideea este urmatoarea : Energizatele nu sunt bune pentru nimeni ( indiferent de varsta )!

| Rockart a răspuns:

Dacă vrei energie ia vitamine. Energizantele creează dependenţă, insomnii, crede-mă că am trecut şi eu printr-o perioadă ca asta şi abia mi-am revenit. Sunt ca un drog...

| Florin_6699 a răspuns:

Vrei sa gasesti cel mai bun energizant din lume sau cel mai tare? un energizant natural cu efecte adevarate ar fi bio maca http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/bio-maca-339270

| Linncs a răspuns:

Salut.Da energizantele monster sunt bune pentru copii de 12-14 ani dar nu in exces o data sau de 2 ori pe saptamana dar iti mai recomand hell cu struguri sau crazy wolfwinking bafta.dar tine minte 1 data sau de 2 ori pe saptamana

| NiceDay a răspuns:

Poi cel mai tare e red bull, si nu, nu e bun nici un energizant de la varsta asta