| NicusorYo a întrebat:

Cum pot sa imi fac o firma de energizant, exemplu:Red Bull, Vibe... O firma cu care sa fie eu directorul, sa am masini sa duca energizantele la magazine, sa am oamenii sa creeze energizantele, etc. Funda

Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Pai eu cunosc persoane care si-au inceput o firma...
E ceva ing genul:
1. Mai intai iti trebuie foarte multi bani ca sa iti incepi afacerea
2. Mai multe acte, hartogarie blah blah blah...
3. Trebuie sa cumperi un teren unde sa iti construiesti fabrica
4. Iti trebuie si putina experienta
5. Trebuie sa angajezi mai multi chimisti care sa conceapa noi energizante, fiind ca nu are nici un sens sa copii de la altii -> nu o sa faci profit
6.Cumperi utilajele care trebuie in fabrica si amenajezi fabrica
7. APoi ar cam trebui sa angajezi si muncitorii din fabrica...
8. Ca sa iti duci produsele in supermaketuri sau hipermarketuri gen : Carrefour, etc. trebuie sa achiti o taxa de raft care e cam scumpa
Cam atat stiu big grin, sper ca te-am ajutat happy

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fugi, frate, de-aici! Tu nu vezi ca nu esti nici macar in stare sa formulezi 4 amarate de randuri intr-o limba civilizata? Crezi tu ca se incurca vreun beneficiar de Red Bull cu orice analfabet care are un papuc antediluvian?