| GIGN a întrebat:

Care este cea mai buna crema cicatrizanta care imi poate vindeca o julitura in obraz la care mi-a ramas cicatricea? Va rog cea mai scumpa si buna crema din lume cicatrizanta sa aiba capacitatea de a vindeca cicatricea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cea mai scumpa nu e neaparat si cea mai buna, iar daca a ramas cicatrice... ghinion, crema trebuia folosita in cursul procesului de cicatrizare, nu dupa. Personal am folosit tinctura non-alcoolica de propolis pentru arsuri/zgiriieturi, e romaneasca, vreo 10-15 RON flaconul daca imi aduc bine aminte si isi face treaba extraordinar. Repet, IN CURSUL PROCESULUI DE CICATRIZARE. Daca tu deja ai o cicatrice bine formata... cam e treaba de chirurgie estetica de-acuma, nu de creme/tincturi/altele de genul.

| GIGN explică (pentru KodrutZ):

NU E NEAPARAT O CICATRICE. este mai mult o julitura asa ca o urma de la perna de la cutele pernei dar care nu trece. Nu stiu cum a aparut m-am trezit dimineata cu cateva pe obraz. De operat tot ma operez dar as dori sa stiu daca s-ar putea cu operatie sa se indeparteze in totalitate.

| KodrutZ a răspuns (pentru GIGN):

Daca e julitura atunci baga cu tinctura de propolis. Si mierea e foarte buna pentru cicatrizari.