| sparklingqueen a întrebat:

Buna,m-am operat de un chist suprainfectat acum cateva saptamani,se poate recidiva? ce preventie as putea sa iau ca sa nu mai imi apara? nu mai vreau sa ma mai operez din nou,cicatricea e destul se urata, dar ma dau cu o crema cicatrizanta, dupa operatie am primit tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

U nde ai avut chistul? Numai medicul i ti poate spune care sunt șansele sa nu recidiveze, ce varsta ai?

| sparklingqueen explică (pentru CristiDinBucuresti):

16,si l am avut pe frunte, mai exact deasupra sprancenei