| dorra091199 a întrebat:

Care este cea mai bună metodă de slăbit? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmiliaTonciuVasile a răspuns:

Fa mult sport, alearga mult, fa abdomene si ai grija ce maninci-fara sucuri carbogazoase si alimente cu E-uri(mananca cit mai mulye fructe, legume si cereale integrale).Nu te infometa ci maninca obligatoriu de 3 ori pe zi(daca nu mananci vei avea tendinta sa mananci mai mult data viitoare).Un mic truc:pune mancarea intr-o farfurie de culoare mai inchisa de ex:albastru, verde inchis etc. Studiile au demonstrat ca exista o legatura intre cantitatea de mancare si culoarea farfuriei, astfel daca farfuria e mai inchisa la culoare ve manca mai putin.Fii sigura pe tine si nu renunta! Succes.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cardio.

| IonutCG90 a răspuns:

Rectocolita-Ulcero Hemoragică. Am slabit 20 kilograme în mai puțin de 6 lunitongue. sper să scap curând de boala asta urâtă.

| PinkPanther001 a răspuns:

Cea mai buna metoda de slabit este sa mananci cate putin din toate.Trebuie sa ai 3 mese pe zi cu gustari intre ele.Nu trebuie sa te infometezi pentru ca risti sa faci diferite boli cum ar fi anemie, gastrita... De asemenea este bine sa faci sport si sa nu mai mananci nimic dupa ora 7. Renunta la dulciuri, sucuri carbogazoase care nu sunt sanatoase.

| AnNéVidoff a răspuns:

Simplu! happy
Indragosteste-te! happy
O sa faci sport tu din vointa! happy
Dar daca nu, vointa este calea! happy
Mergi la sala! happy
E vara! Alearga prin psrc, sari coarda! happy
Infometarea nu ajuta! Corpul vazand ca nu ii oferi mancare, la prima masa absoarbe tot si mai rau este, ajungi aschilopata! happy
Pur si simplu scapa de dulce! happy
Ajuta mult sa scapi de dulce si tot ce inseamna ''junk food''! happy

| tadina125 a răspuns:

Metoda ta ...Acum sincer si eu am fost grasa. Vointa e esentiala si pe langa asta; voi va chinuiti cu diete cand cel mai important e sa reduci mancarea la jumatate; deloc paine; mananca ce-ti place; bea multa apa; dar la 30 de min dupa masa si sport.winking

| Hapa_Vasy_1988 a răspuns:

Daca te tii dupa mine o sa slabesti garantat laughing
Mergi si tu la sala

| Georgiana192001 a răspuns:

Sa faci mult sport, sa nu mananci seara, sa nu mananci prea multe dulciuri si sa nu mananci mult