| iwannabeperfect a întrebat:

Care este cea mai buna pasta de dinti? pentru albirea dintilor,carii, gingii si toate cele.

funda**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Colgate max white one, parerea mea

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Totusi, iti recomand sa iti rezolvi problemele cu cariile intai si sa faci un detartraj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Folosesc Blend-a-med şi sunt mulţumită.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Eu am incercat foarte multe (blend a med, astera, aquafresh etc.)
Dar am ramas la Colgate, mi se pare ca curata dintii cel mai bine.
Acum am cu saruri minerale si lamaie, am avut din toate (total, propolis etc)

| AlinaOneDirection a răspuns:

Buna! Sensodyne este foarte buna. Si eu folosesc.

| Music4life a răspuns:

Asta-i discutabila, cea mai buna ar fi lacalut cred eu.

| Luck19 a răspuns:

Eu iti recomand sensodyne sau lacalut
dar daca vrei poti incerca si blendamet
bafta

| blacksun34 a răspuns:

Sensodyne.

| crazything a răspuns:

Buna! Sensodyne face minuni!