| imihaistoian a întrebat:

Care este cel mai bun spital din Bucuresti pentru o interventie chirurgicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mai mult conteaza medicl decat spitalul.Cei mai buni medici si mai multe aparaturi se gasesc la spitalele colentina, fundeni si floreasca.

| mariusmac85 a răspuns (pentru AdelinaC):

Buna seara Luminita ce parere ai despre Spitalul Victor Babes la Medici ma refer nu la conditii sunt buni ca il al pe fratemiu bolnav il durea de vreo saptamana si ceva capul si s-a internat la Ramnicu Sarat de unde de fapt si suntem dupa a vrut sa faca RMN la Buzau la Buzau cica e privat si nu se putea decat de saptamana asta adica de pe 12 mai in sus si pana l; a urma l-au transferat cu ambulanta la Focsani a stat vreo 2-3 zile la Judetean,dupa l-a dus la boli Infecto-Contagioase,pe tot parcursul cat a stat la Focsani i s-au facut analize unde a descoperit ca ar fi racit la plamani,a facut pneumonie si are si infectie urinara,el de mult timp avea si gastrita sa aiba vreo legatura durerile de cap cu gastrita? Tatal meu s-a gandit zilele astea si voia sa-l duca la Floreasca,a incercat dar nu s-a putut ca nu au vrut sa-si asume riscurile bun asta odata, dupa cei de la Focsani l-au trimis in final la Baltasar de unde a necesitat alte analize/investigatii si l-au trimis la Spitalul Victor Babes, dar pe mine m-ar interesa nu calitatea curatenia, servirea spitalului ci care medici sunt buni sa trateze in Romania, in special in Bucuresti, cei de la Victor Babes sunt medici buni?

| RoseOfTheFire a răspuns:

Depinde ce interventie.

| RalucaNiță a răspuns:

Elias

| Alexutzu1996 a răspuns:

Spitalul militar! Tata`l meu s-a operat in 2003 la meniscul piciorului drept iar dupa 2 luni era deja ca nou... iar acum abia se mai vede operatia, Medici buni indiferent daca le dai bani, Nu sunt ca alti ne dai bani facem bine Nu ne dai nu facem nimic! Bft, FUNDA?