| Bosshaker21 a întrebat:

Care este cel mai bun sport de lupta; karate sau box?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bernardus a răspuns:

Kararte, ca inveti si autoaparare, care are aplicatii reale

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Tehnicile de autoaparare de Jujutsu sunt cele mai bune! Inveti sa imobilizezi atacatorul astfel incat sa-l duci in imposibilitatea de a continua sa te loveasca sau sa incerce. Trebuie sa fi atent pentru a nu-i face tu lui rau.