| dyya888 a întrebat:

Care este cel mai mare organ al corpului omenesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ficatul.

| pietrean a răspuns:

PIELEA: are in medie cam 2 metri patrati, cam 3, 2 kg, 18 km de vase de sange.

| ElenaSA a răspuns:

As fi fost tentata sa zic de ficat sau creier, daca daca te documentezi pe net afli ca cel mai mare organ este... pielea.

| Madayna a răspuns:

Pielea este cel mai mare organ al corpului omenesc.

| marinaa9 a răspuns:

Pielea

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Pielea care are aprozimativ 1, 8 metri patrati si cantareste pana in 15 kg

| slenderica a răspuns:

Penisul.

| davidrcv a răspuns:

Pielea circa 4kg 2 m patrati

| Panda03022017 a răspuns:

Pielea este cel mai mare şi mai greu organ al corpului uman, având circa 4 kg. 2 metri pătraţi este suprafaţa medie totală a pielii unui adult, care conţine peste 18 km de vase de sânge.

| Irinel_Adrian_1991 a răspuns:

Cred ca pielea

| AndrewPS a răspuns:

Daca te referi la toate organele(inclusiv cele pentru simturi) pielea este cel mai mare(cel mai intins si cu greutatea cea mai mare). http://www.scienceworld.ro/......12141.html