| Davidutz777 a întrebat:

Care este cel mai important organ al corpului omenesc?

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Creierul!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Organul de reproducere. El duce viața ta mai departe. Prin el ai viața veșnică promisă de religie. Fără el specia moare. Ori viața este făcută să supraviețuiască.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ar fi unul neimportant nu l-am avea.
Importanta lor este data de scopul pentru care-l avem.
Uite, fara organe intime am putea trai, dar omenirea ar disparea in 100 de ani.

| Invictusman a răspuns:

Creierul + glanda tiroida, deoarece nu se poate face transplant de creier niciunde, se poate face transplant de rinichi, de inima, ficatul se poate regenera, se poate face transplant de plămâni dar de creier nu se poate asa ca, creierul e cel mai important organ, dacă ești în moarte cerebrala nu mai poti face transplant de creier ca nu exista.

| daculliber a răspuns (pentru Invictusman):

Cică si testiculele se regenerează daca a ramas o bucatică, sau asa e la cocosi. Nu stiu, asa a zis un veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăla care-ți lipsește ție.

| Davidutz777 explică (pentru anonim_4396):

Deci m ai omorât cu răspunsul asta, ești amuzant rău de tot. deci așa ceva nu am mai întâlnit. ești top, mare deșteptăciune, câți 10 ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plămânii și Inima, deoarece inima pompează sânge în arterele și venele corpului, sânge încărcat cu oxigen de la plămâni care alimentează organele corpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creierul

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Inima

| Mopmop a răspuns:

Pancreasul.

| rapandula a răspuns:

Creierul. De la el pleaca toate.

| frunzarescu a răspuns:

E veche gluma... pielea este raspunsul.
Examen la medicina:
- Ce se mărește până la de 20 de ori când este excitată?
- Hihihi, hahaha!
- Ieși afară, ai 4!
Intră a doua.
- Ce se mărește până la de 20 de ori când este excitată?
- Hihihi, hahaha!
- Ieși afară, ai 4!
Intră toate, li se pune aceeași întrebare și toate iau 4.
La sfârșit intră tipul și i se pune aceeași întrebare.
- Ce se mărește până la de 20 de ori când este excitată?
- Pupila
- Bravo ai 10! Du-te și spune-le proastelor de afară că "hihihi și hahaha" se mărește între de 5 și 8 ori.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru frunzarescu):

Ai vrea tu ca hihihi sa se mareasca de 5-8 ori! laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Să sperăm ca măcar de 5 ori să se mărească hihihi-hahaha. happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru EcceHomo):

Doar de 3 ori.

| stefiiii3 a răspuns:

Toate

| Amali23a a răspuns:

Partea intima : ))) daca nu ar avea oamenii nu ar putea face copii si asa sfarsitul populatiei va deveni real

| waldeinsamkeit a răspuns:

Cel care nu te-a ajutat să îți dai seama care este.

| Davidutz777 explică (pentru waldeinsamkeit):

Hm... Ce amuzant ești. mor de ras. numai pot. ma tăvălesc pe jos. deci așa ceva. mai bine îmi dădeai o palmă decât să îmi zici așa ceva am vrut sa spun fara de care nu poți trăi barosane!

| FighterForChristLuptatorPentruHristos a răspuns:

Fiecare organ are rolul sau și toate sunt necesare pentru a trai.
La fel cum Dumnezeu ne-a așezat pe fiecare în Biserica sa, cu Hristos, capul bisericii, și noi, fiecare, un "picior sau mana a Lui Hristos pe pământ". Toți cei in Hristos lucrează impreuna: fiecare după talantul lui. Exact cum stomacul are rolul sau, asa are si fiecare om rolul sau înainte Lui Dumnezeu.