| imihaistoian a întrebat:

Care este cel mai sanatos alcool? Vinul, berea, wiskey, vodka, tequilla... si daca se poate fara sa bei cu moderatie... ma refer chimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Berea ajuta la rinichi, cica ii spala si ii ajuta sa elimine ce e in plus pe acolo tongue
Iar vinul e bun pentru tensiune si pentru mai multe organe di corp!
Bineinteles, si astea trebuie baute cu masura, nu in exces, pentru ca sti si tu, ce-i prea mult nu-i sanatos!tongue
Este ceva vin de strugurei negrii, care se cumpara din farmacii si e foarte sanatos, daca il iei cate o lingura dimineata pe stomacul golwinking

| Doηηa a răspuns:

Vinul.

| Malphas a răspuns:

Toate sunt sanatoase.

| akka4 a răspuns:

Tuica frate.laughing palinca, vin. astea facute acasa.

| AlexCrb a răspuns:

Din cate stiu eu vinul ar fi cel mai sanatos. Si berea ajuta la rinichi.

| CityOfSatan a răspuns:

Vinul pentru sange, iar berea pentru rinichi, dar in cantitati moderate.In exces nu este bun niciunul!

| pascaleandrei a răspuns:

Berea.FUnda?