| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre absorbante zilnice, absorbante de zi si tampoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustInCase_1628 a răspuns:

Absorbantele zilnice sunt subtiri si au rolul de a absorbi secretia vaginala, absorbantele de zi se folosesc in timpul menstruatiei, ziua, fiind mai scurte in comparatie cu cele de noapte, care sunt mai lungi in spate, pentru a impiedica patarea in timpul noptii. Tampoanele sunt cele interne, precum O.B.

1 răspuns:
| gaby_6466 a răspuns:

Diferenta este ca absorbantele sunt subtiri si nu contine gel ca la tampoate